Spotkanie doradców zawodowych – 23.04.2024 r.

W dniu 23.04.2024 r. odbyło się kolejne spotkanie sieci doradców zawodowych i nauczycieli pełniących funkcję doradców w powiecie. Spotkanie odbyło się w sali Pedagogicznej Biblioteki w Pszczynie.

Uczestnicy spotkania mieli okazję do przybliżenia informacji związanych z rekrutacją uczniów do szkół ponadpodstawowych.

Pan Starosta Pszczyński przedstawił ważne komunikaty i rozwiał wątpliwości doradców i nauczycieli dotyczące rekrutacji oraz planowanych zawodów i tworzonych profili klas na rok szkolny 2024/2025.

Następnie przedstawicielka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie, p. Katarzyna Matusiak zaprezentowała dostępne na stronie Pszczyńskiego Powiatowego Centrum Informacji Pedagogicznej materiały do pracy indywidualnej i grupowej dla doradców zawodowych, młodzieży i ich rodziców.

Pani K. Matusiak przygotowała i przedstawiła pigułki wiedzy, inspiracje on-line, ćwiczenia związane z wyborem zawodu, odkrywaniem swojego potencjału, predyspozycji, mocnych i słabych stron, by właściwie móc kształtować swoją przyszłość oraz mądrze i świadomie podejmować decyzje.

Zapraszamy do zapoznania się i korzystania. Poniżej link, pod którym znajdują się materiały:

https://pcip.weebly.com/dobre-praktyki/inspirujac-siebie-i-innych-inspiracje-zawodowe-on-line

Na koniec spotkania uczestnicy mogli podzielić się sprawdzonymi narzędziami i testami do pracy z młodzieżą.

Dziękujemy za inspirujące spotkanie.

Na sali wydać Starostę Pszczyńskiego, który przemawia. Przed nim widoczni są uczestnicy spotkania.
Wystąpienie Starosty Pszczyńskiego.
Na obrazku widać przedstawicielkę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie przedstawiającą prezentację. W tle osoby słuchające.
Wystąpienie przedstawicielki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie