Wyniki Powiatowego konkursu w ramach Tygodnia Kariery

Miło nam poinformować o wynikach Powiatowego konkursu w ramach Tygodnia Kariery pt. „Karier@ z fotela” Planowanie przyszłości zawodowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej.

 

Uczniowie mieli za zadanie stworzyć własną definicję ASPIRACJI, a także przygotować zgodnie z instrukcją, dyplom o własnych aspiracjach.

 

Bardzo dziękujemy za aktywny udział.

 

Cieszymy się, że mamy w Naszych szkołach uczniów niezwykle zdolnych i kreatywnych.

 

Gratulujemy zwyciężczyni Alicji Karniewskiej, według której aspiracja to: pragnienie, czy dążenie do osiągnięcia zamierzonego celu, bądź ideału. Ideał ten jest dla każdego  odrębną kwestią, ponieważ każdy człowiek ma inny doskonały wzorzec siebie, którego chce doścignąć oraz odmienny system wartości,  kształtujący się całe życie. Ludzie posiadają także różnorodne talenty,  aczkolwiek droga do osiągnięcia celu i decyzje podejmowane poprzez  jednostkę rzutują na jej osobistą przyszłość”.

 

Chcielibyśmy wyróżnić także dwie prace konkursowe.

 

Wyróżnione osoby to:

Olga Czapla, która twierdzi, że „aspiracje to rzeczy, cele w życiu, które chcemy osiągnąć. Wybieramy je sobie sami i staramy się robić wszystko, aby nabywać do tego umiejętności. Na przykład zdolności kucharksie – chcemy być kucharzami to gotujemy 3 razy w tygodniu obiad. Gdy będziemy tak gotować przez rok, to będziemy w stanie ugotować prawie wszystko i będziemy mistrzami kuchni :)”

 

Barbara Dajka, według której „to ambicje, które mamy zamiar, chęć zrealizować, są dla nas niezwykle ważne. Muszą się one opierać na tym, co kochamy robić i nie mamy problemu, aby do tego dążyć. Mając aspirację,  powinniśmy mieć także wysokie poczucie własnej wartości; wierzyć, że damy radę osiągnąć to, na czym tak bardzo nam zależy”.

 

Poniżej załączamy stworzone przez uczennice dyplomy!

 

Gratulujemy i mamy nadzieję, że przyznane nagrody sprawiły uśmiech na twarzach dziewcząt.

 

Pozdrawiamy,

Katarzyna Wolnarek, Mirosława Kulczyk,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pszczynie

 

Dyplomy:

Alicja

Barbara

Olga

 

Zdjęcia nagród:

 


« Powrót
Copyright 2013 by PPED w Pszczynie