Warsztaty w ramach OTKW dniu 20 października, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Pszczynie zorganizowała warsztaty szkoleniowe dla doradców zawodowych i pedagogów szkolnych, a także nauczycieli pełniących funkcję doradców zawodowych w szkołach na terenie powiatu pszczyńskiego.
Warsztaty prowadzone były przez Prezesa Fundacji „Kwitnące Talenty” Pana Piotra Kozioł. Fundacja Kwitnące Talenty to lider w Polsce w uwalnianiu talentów dzieci i młodzieży oraz organizacji, która pomaga tworzyć dobre warunki do odkrywania i rozwijania talentów w Polsce.
Warsztaty obejmowały zakres indywidualizacji procesu nauczania, uwalniania uzdolnień i talentów dziecka, tworzenia przestrzeni edukacyjnej do naturalnego rozwoju dziecka, rozbudzania naturalnej ciekawości ucznia, motywacji do działania, tworzenia więzi z dzieckiem, budowaniu autorytetu i towarzyszeniu w rozwoju ucznia.
Osoby uczestniczące w warsztatach wyszły z sali z energią i siłą do działania, pomysłami do realizacji i nadzieją, że pasją i zaangażowaniem można przeskoczyć utarte schematy i pomóc talentom rozkwitnąć.
opracowanie: Zespół ds. Doradztwa Zawodowego, Katarzyna Wolnarek, pedagog, doradca zawodowy, terapeuta PPP Pszczyna


« Powrót
Copyright 2013 by PPED w Pszczynie